Deadline: 10.07.2022

Formularz zgłoszeniowy: >> OP_Young <<
Więcej o programie: >> Opis OP_Young <<

Projekt OP_Young realizowany jest przez OP ENHEIM z myślą o młodych artystkach i artystach od 2020 roku. Powstał z potrzeby wsparcia lokalnego środowiska artystycznego, a także chęci zaktywizowania wrocławskiej sceny artystycznej, z włączeniem przedstawicielek i przedstawicieli młodego pokolenia w obszar dyskusji krytycznej i artystycznej kraju, co realizowane jest nie tylko poprzez nagrodę finansową, ale też m.in. za pomocą bloku mentoringowego, rezydencji twórczej i realizacji wystawy wieńczącej program. Jest nam miło ogłosić, że w tym roku naszym działaniom towarzyszy Mecenas – berlińska kancelaria adwokacka i notarialna GENTZ!

OP_Young, to także symboliczne otwarcie się OP ENHEIM na progresywnych twórców i twórczynie do 35 roku życia, których rozwój chcemy aktywnie wspierać. Do tej pory nagrodziliśmy 6 twórców_czynie oraz przyznaliśmy 2 wyróżnienia, których prace zostały zaprezentowane w przestrzeniach naszej galerii.

FORMUŁA

OP_Young to otwarty konkurs na realizacje artystyczne skierowany do wszystkich artystek i artystów, którzy nie ukończyli 35. roku życia i związani są z obszarem Dolnego Śląska. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń, wyłonionych zostanie troje laureatów_ek, którzy będą mogli zaprezentować swoje prace w OP ENHEIM w postaci indywidualnych prezentacji w formie fizycznej i online w 2023, po rocznym przygotowaniu i współpracy z kuratorem_ką. Podczas trwania projektu odbędą się również wydarzenia towarzyszące: m.in. spotkanie z artystkami/artystami czy oprowadzania po wystawach. Przeprowadzony zostanie również mentorski program, podczas którego przeprowadzony zostanie cykl szkoleniowy na temat rynku sztuki, współpracy z galerią czy kurs opracowania takich materiałów jak: portfolio, statement czy press kit. Laureaci_tki zdobędą również umiejętność nabywania kontaktów z galeriami oraz tworzenia projektów artystycznych, w celu przysposobienia do zawodu. Miesięczny pobyt w Domu Rezydencyjnym Tarczynie k. Wlenia, pozwoli także na twórcze działanie. Wybrane realizacje artystyczne zostaną również zaprezentowane na wystawie zbiorowej w Berlinie, a jedna z prac eksponowanych podczas wystawy w 2023 roku, zostanie zakupiona do kolekcji OP ENHEIM.

CO MOŻNA ZYSKAĆ?

1/ wystawa w siedzibie OP ENHEIM wraz z pełnym opracowaniem kuratorskim;
2/ honorarium autorskie w wysokości:

– I Nagroda: 8 000,00 zł brutto;
– II Nagroda: 5 000,00 zł brutto;
– Wyróżnienie: 2 500,00 zł brutto

3/ indywidualna ścieżka mentorska oraz pomoc w opracowaniu materiałów takich, jak portfolio czy statement;
4/ możliwość otrzymania Nagrody Specjalnej – sprzedaży pracy do kolekcji OP ENHEIM;
5/ miesięczny pobyt rezydencyjny w Domu Rezydencyjnym OP ENHEIM – Tarczynie niedaleko Wlenia;
6/ udział w zbiorowej wystawie w Berlinie;
7/ prezentacja prac w przestrzeni miejskiej Wrocławia na nośnikach CTL

APLIKUJ!
Do udziału zapraszamy artystki i artystów wizualnych, którzy nie przekroczyli 35. roku życia i związani są z obszarem Dolnego Śląska. Prosimy o zgłaszanie zarówno istniejących już projektów, jak i koncepcji gotowych do realizacji. Wszystkie osoby zainteresowane mogą złożyć swoje propozycje do 10 lipca 2022 roku, godz. 23.59 wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.opyoung.pl

HARMONOGRAM KONKURSU:

01.06.2022 r. – ogłoszenie Konkursu
10.07.2022 r. – ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń
15.07.2022 r. – obrady Jury
01.08.2022 r. – ogłoszenie listy Laureatów_tek Konkursu

Zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za Uczestniczki i Uczestników!
Zespół OP ENHEIM oraz GENTZ

___
Organizator: OP ENHEIM, VOP
Mecenas programu:
GENTZ

 

Cyril S, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons