Zapraszamy na jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych naszego miasta i regionu – wystawę Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Wydarzenie to stanowi przegląd najlepszych dyplomów magisterskich ze wszystkich wydziałów i kierunków prowadzonych przez uczelnię. Dla biorących w nim udział młodych artystów i artystek jest często pierwszym zetknięciem się z dużą instytucją kultury i jej publicznością. Dla odwiedzających zaś jest szansą by poznać twórczość i skonfrontować się ze sztuką młodego pokolenia, opuszczającego właśnie mury uczelni artystycznej.

Zapraszamy do BWA Wrocław Główny, gdzie w jednym czasie zaprezentujemy niezwykle szeroki wachlarz prac artystycznych i projektowych, operujących różnorodnymi środkami wyrazu. Na odwiedzających czekać będą prace z kierunków: Malarstwa, Sztuki i Wzornictwa Ceramiki, Sztuki i Wzornictwa Szkła, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w zakresie Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła, Mediacji Sztuki, Rzeźby, Grafiki, Sztuki Mediów, Architektury Wnętrz i Scenografii. Ta niezwykła prezentacja będzie więc okazją do przypatrzenia się w jakim kierunku zmierza młoda sztuka i dizajn.

W trakcie uroczystego wernisażu, który odbędzie się 16 lutego 2024, poznamy laureata bądź laureatkę głównej nagrody dla najlepszego dyplomu roku 2023 i pozostałych nagród regulaminowych.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

uczestnicy i uczestniczki: Mateusz Majchrzak, Iga Staszczak, Antonina Wolska, Karol Nagórski, Zuzanna Mikołajczyk, Katarzyna Łukojko, Andżelika Tamkun, Jan Kowalski, Tomasz Ostaszewski, Wiktoria Wieczorek, Katarzyna Musialska, Eva Kozárova

BWA Wrocław Główny
16.02 — 24.03.2024